Pro Gloria et Patria

Forum Królewskiego Pruskiego Regimentu Fizylierów Alt Kreytzen
Teraz jest 16 października 2019, o 22:22

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 kwietnia 2011, o 22:57 
Herr Kapitän

Pilna sprawa. Do środy mam wymyslić, co zrobić jako elementy scenografii, któe są finansowane z pieniędzy na imprezę czerwcową, ale mają być wykorzystane na imprezie październikowej. Będzie na to 3 - 4 tys. złotych. Mamy okazję wymyślić coś fajnego i nam przydatnego, co może zostać na długo. Ja na razie pomysłu nie mam (właściwie mam - namiot oficerski, ale tego nie zdąży się zrobić do końca maja), więc zwracam się z apelem o pomoc.

Burza mózgów - czyli pomysły dowolne. Czas - do środy, do 7.30 rano. Na 8.00 muszę być w urzędzie i przedstawić propozycję, bo do 15.00 ma być gotowy SIWZ i będzie ogłoszony konkurs.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2011, o 23:12 
Unteroffizier

Można zrobić wszystko - może kozły hiszpańskie - takie jak miał Martin, demontowalne. Może jakieś kosze szańcowe. Jakieś worki na mrok - poszyją nam worki z napisem "Pulver, Muhl" czy coś takiego. Drewniane, demontowalne "Wachtbudki" - tyle mi do głowy przychodzi na tą chwilę.

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, o 10:18 
Herr Kapitän

Myślałem podobnie:
- budka wartownicza i szlaban
- kozły hiszpańskie
- namiot gastronomiczno - wystawienniczy

W domyśle - powinna to być wieś do spalenia. Od naszej pomysłowości zależy, ile uda się z tego uratować. Inna rzecz jest taka, u kogo będziemy to przechowywać :D

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, o 12:11 
Gemajn

Ogólnie popieram te wszystkie pomysły. Budka jest bardzo klimatyczna i jej nie spalimy, więc posłuży na długo. Nawet jak w niej będzie wisiała szmata - załatwia to sprawę Wachtmantla, w który i tak się przecież nikt nie odziewa tak normalnie. Kozły hiszpańskie - swietnie. Palik malowany na karabiny? Kilka palików?

No i ten duży namiot wystawienniczo-gastronomiczny to też fajny pomysł. To jest malownicze, przyciąga uwagę, można tam szerzyć propagandę. Taka rzecz też przyciąga o tyle, że zwiedzający wiedzą, że to jest takie coś, do czego można wejść - do żołnierskich namiotów nie wejdą bo to jest takie prywatne a poza tym małe i zagracone. Zresztą ich wnętrze nie zawsze byśmy chcieli pokazywać. Oczywiście na jakąś wielką rekrutację związaną z namiotem nie liczę, gdyż doświadczenie mnie już pozbawiło złudzeń.

Inna rzecz jest taka, u kogo będziemy to przechowywać

Dokładnie :D

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2011, o 08:11 
Herr Kapitän

Na razie widzę to tak:
1. Namiot, wielkość mniej więcej 3 x 6 metrów, który można wykorzystać gastronomicznie i ekspozycyjnie.
2. Jakieś stoły i ławy do tego namiotu (coś takiego, jak ma Robert, żeby w miarę jednolicie wyglądało), do tego jakieś stojaki, na których można zawiesić plansze, mapy, albo wykorzystać jako wieszaki do kurtek.
3. Jakieś plansze rysunki, plakaty czy mapy do celów ekspozycyjnych (np. nasze mundury w latach 1735, 1756, 1789, 1806, wyposażenie żołnierza, mapa pól bitew, repliki broni)
4. Wachtbuda - czy uda się składaną zrobić, tego nie wiem.
5. Kozły hiszpańskie w ostatniej kolejności - w tym przypadku sam materiał będzie dużo kosztował, nie licząc już robocizny. Zresztą najtrudniej będzie znaleźć miejsce do przechowywania tychże. Chyba, że zakupi się tylko główne belki, do których w razie potrzeby poprzybijamy jednorazowe kije.

Innych pomysłów na razie brak.

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]